Česky   English
Úvodní strana > Aeroklub > O nás

O aeroklubu

Aeroklub Brno-Medlánky, člen Aeroklubu České republiky, je občanské sdružení, které podporuje a organizuje činnost sportovního a rekreačního bezmotorového létání pro piloty a zájemce o plachtění z Brna a okolí.

Letiště v Brně-Medlánkách, s historií od roku 1924, je ojedinělým přírodním sportovištěm nedaleko centra města a oblíbeným cílem vycházek. Poskytuje prostor nejen leteckému sportu, ale celé řadě dalších volnočasových aktivit brněnské veřejnosti. Pečlivě udržovaná travnatá plocha letiště se dokonce stala domovem vzácných chráněných syslů.

Pro veřejnost aeroklub pořádá letecké dny, společenské a sportovní akce. Plochu letiště pravidelně poskytuje pořadatelům cyklistických, modelářských a kynologických soutěží a přehlídek.

Na letišti probíhají praktická cvičení studentů Leteckého ústavu z nedaleké Fakulty strojní Vysokého učení technického v Brně, které na letišti také hangáruje svá školní letadla.

Aeroklub každoročně rozšiřuje své řady o další nadšené letce-amatéry, kteří na letišti absolvují pilotní výcvik. Členové aeroklubu, kteří dobrovolnicky pečují o více než 20 klubových kluzáků včetně cenných letuschopných historických veteránů, obvykle na všech strojích nalétají přes 2 000 hodin ročně.

Členové aeroklubu se pravidelně umisťují na předních místech v plachtařských soutěžích a národních mistrovstvích. Několik z nich je držiteli medailí Mezinárodní letecké asociace FAI a mezinárodních odznaků za rekordy v bezmotorovém létání. Čest aeroklubu dělá také hlavní cena Českého klubu Fair-play při Českém olympijském výboru udělená v roce 2002 jednomu z našich členů.

vyrobila Omega Design