Česky   English
Úvodní strana > Archiv aktualit > Fotbal Ženatí vs. Svobodní 2015 – rozbor zápasu

Ženatí:

Před začátkem utkání se Svobodní pokoušeli protáhnout zápas a navrhovali délku 2x 25 minut. V minulosti se vždy hrálo na 2x 20 minut. Byl tedy nakonec zvolen kompromis: 1. polovina 25 minut, 2. polovina 20 minut, který jim však k vítězství nepomohl.

Svobodní se také na zápas zdánlivě lépe vybavili kopačkami. Ženatí kopačky nepoužívají. Tato "pomůcka" jim však situaci spíše ztížila. Ukázalo se, že jim neustále kloužou po mokré trávě, takže v nich nemohli pořádně chodit, natož běhat.

Během celého zápasu byli Svobodní pod soustavným tlakem Ženatých, který ve 43. minutě vyvrcholil vítěznou brankou Oldy Kounovského. Svobodní si vybudovali jedinou dobrou gólovou šanci, avšak neprorazili přes vynikajícího brankáře Ženatých Karla Kotlána.

Zápas skončil zaslouženou výhrou Ženatých, po kterém proběhlo standardní focení: Ženatí vítězně nahoře, Svobodní ve svých obvyklých pozicích. Rozbor utkání trval až do večerních hodin, ale ani ten na výsledku nic nezměnil.

Svobodní:

Svobodní dokázali udržet nulový stav až do konce zápasu, a to i přes to, že nějakou dobu hráli 4 proti 5 hráčům Ženatých. Hrálo se však 4 na 4.

Ženatým se 2 minuty před koncem podařilo dát ušmudlaný gól, který byl dílem náhody.

Během poslední minuty proběhl tvrdý a nepřetržitý zápas v brankovém poli Ženatých se třemi gólovými šancemi, který byl ukončen až závěrečným písknutím.

Přes neustálé stížnosti, pokřikování a narážky Ženatých na účet Svobodných si Svobodní po celý zápas zachovali sportovního ducha.

Mimo slova soupeřů:

Obě strany spolu po zápase usedly nad zlatavý mok a zbytek sobotního večera si společnou zábavou náramně užili.