Česky   English
Úvodní strana > Letadla > Motorové letouny

Motorové letouny

Zlín Z-226 MS ( OK-MGM )

Jednomotorový samonosný dolnoplošník smíšené konstrukce se sedadly za sebou a pevným podvozkem ostruhového typu.
Je určený zejména pro vlekání kluzáků. 


Maule ( OK-AGA )

Jednomotorový letoun pro 3 cestující + pilot. Výrobce: Maule Air Inc. Corporation, Georgia, USA. Cestovní činí rychlost 170 km/h. Patří do kategorie "STOL" (krátký vzlet a přistání). Má pevný podvozek, hydraulicky stavitelnou vrtuli, vytápění kabiny a velký zavazadlový prostor.
(letoun je v soukromém vlastnictví)

Piper J3C-65 Cub ( OK-ONY )

Malý, jednoduchý a lehký letoun, který byl stavěn v letech 1937 až 1947 firmou Piper Aircraft Corp. S tandem posazením (za sebou), byl určen pro letecký výcvik, ale stal se jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších lehkých letadel všech dob. Jeho jednoduchost, dostupnost a obliba vyvolá srovnání s automobilem Ford Model T. Standardní barva letadla je "Chrome Yellow", známá také jako "Cub Yellow" nebo "Lock Haven Yellow".
(letoun je v soukromém vlastnictví)

Piper Pawnee ( OK-MLP )

Piper Pawnee bylo jedno z prvních letadel speciálně navržené a postavené pro použití v zemědělství. 50. léta 20. století jsou opět ve znamení pokroku. Letadla se v době války ukázala být nepostradatelnou součástí lidské společnosti a tak začínají automaticky z vojenského prostředí pronikat i do ostatních odvětví lidské činnosti (zemědělství, soukromé a firemní využití). Piper svůj výrobní závod rozšiřuje na Floridu do města Vero Beach, kde se ukáže, že teplé a slunečné počasí Floridy je ideální pro potřebné letové testy. Jako první nový typ v novém výrobním závodě spatřuje světlo světa právě zemědělský letoun Piper Pawnee.
My ho využíváme téměř výhradně k vlekání kluzáků, protože je jednomístný.

 
vyrobila Omega Design